CK Leonardo

Taliansko

Taliansko

Základné informácie

Hlavné mesto: Rím

Rozloha: 301.340 km2

Počet obyvateľov: 61.482.300

Úradný jazyk: taliansky

Náboženstvo: 80% rímsko-katolícke, 20% ateizmus a agnosticizmus

Mena: euro (EUR)

Taliansko

Aktuálne počasie

infolinka

Taliansko

Projekt EURÓPA EXCLUSIVE sme spustili v letnej sezóne 2011. Keďže každoročne rastie počet záujemcov o vysokokvalitnú dovolenku v rámci Európy, a to hlavne v menších luxusných hoteloch a rezortoch, pripravili sme tento atraktívny produkt. Starostlivo sme vybrali niekoľko renomovaných hotelov, s ktorými sme podpísali priame kontrakty. Nejedná sa o tie najznámejšie európske destinácie, ale o exkluzívne, nie veľmi masovo navštevované lokality. Ich výber sme robili na základe osobných skúseností, odporúčaní našich stálych zákazníkov a v neposlednom rade aj podľa ľahkej dopravnej dostupnosti (blízkosť medzinárodného letiska). Malý taliansky ostrov ISCHIA v neapolskom zálive ponúka jedinečnú dovolenku v krásnom prírodnom prostredí. Luxusný spa hotel MEZZATORRE patrí medzi najlepšie v krajine. TOSKÁNSKO - úžasná oblasť najlepšieho vína,  výborného jedla, slávnej a bohatej histórie a malebnej prírodnej scenérie. Relaxačná dovolenka v tejto časti Talianska patrí medzi životné zážitky. Honosná historická vila MANGIACIANE prerobená na malý luxusný hotel, či stredoveký hrad CASTELLO BANFI vás o tom určite presvedčia.

TOSKÁNSKO


Toskánsko, považované za jednu z najkrajších častí Talianska, je región hraničiaci s Laziom na juhu, Umbriou na východe, Emiliou-Romagnou a Ligúriou na severe a Tyrrhenským morom na západe. Práve v Toskánsku priniesla talianska renesancia svoje prvé ovocie. Jedinečná umelecká patrimónia regiónu zahŕňa architektúru, maliarstvo a sochárstvo, zhromaždené v desiatkach známych i menej známych múzeí ako je napríklad Uffizi vo Florencii. Toskánsko je tiež známe svojím vínom (medzi najznámejšie patria Chianti, Morellino di Scansano a Brunello di Montalcino) a prírodnými krásami, ktoré zahŕňajú 120 chránených oblastí - prírodných rezervácií.
Významnými turistickými cieľmi v Toskánsku sú Florencia, Pisa, Lucca, Maremma (v provincii Groseseto), Crete Senesi a Siena. Toskánsko v súčasnosti hojne propaguje aj agroturizmus, pri ktorom návštevníci bývajú na farmách, kde sa pracuje.

ISCHIA


Malebný, termálny ostrov sopečného pôvodu leží v južnom Taliansku a je najväčším ostrovom v Neapolskom zálive. Tento krásny a večne zelený ostrov si získal veľkú obľubu medzi turistami vďaka svojmu miernemu a stálemu podnebiu v lete i v zime, očarujúcim prírodným krásam, ale hlavne kvôli svojim liečivým prameňom, ktorých liečivú silu využívali už starí Rimania a Gréci. Turistické centrá Forio, Casamicciola Terme, Lacco Ameno, Ischia a Barano sa pýšia krásnymi piesočnatými plážami, ktoré sa vinú pozdĺž ostrovného pobrežia. Záliv Baia di Sorgetto je známy vďaka svojim termálnym prameňom, ktoré vyvierajú do mora a umožňujú kúpanie i v zime. Na Ischii sa úspešne lieči ischias, bolesti chrbtice, reumatizmus, chronická bronchitída, astma, gynekologické a kožné ochorenia. Toto predstavuje ideálnu kombináciu liečebného pobytu s dovolenkou pri mori. Takú krásu, akou sú termálne parky na Ischii, nenájdete v žiadnom inom európskom štáte. Sú umiestnené priamo v lone prírody, v prekrásne rozkvitnutej zeleni s exotickými rastlinami, palmami, kaktusmi. Ich súčasťou je viacero bazénov s minerálnou i termálnou vodou (22 - 45 °C), hydromasáže, kneipp bazény, japonské bazény, prírodná turecká sauna v skale, inhalácie, kozmetické a iné liečebné kúry.

SAN CASCIANO VAL DI PESA


Tichá toskánska obec San Casciano Val di Pesa, ležiaca len niekoľko kilometrov od Florencie je známa svojimi vínami, olivovým olejom, prirodzenými organickými potravinami ako aj kultúrou a malebnou krajinou.

MONTALCINO


Montalcino leží na kopci uprostred viníc kde zreje réva pre Brunello, jedno z vynikajúcich červených talianskych vín. Hlavnou atrakciou mestečka je Biskupský palác (Palazza Vescovile) s troma múzeami vystavujúcimi obrazy, plastiky a archeologické nálezy z okolia.

KLIMATICKÉ PODMIENKY V TOSKÁNSKU

Mesiac I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Tepl. vzduchu °C 11
13
16
19 23
27
30
30 27
22
16
12
Teplota vody °C 12
12
13
14
16
20
22
24 22
20 17 14