CK Leonardo

Grécko

Grécko

Základné informácie

Hlavné mesto: Atény

Rozloha: 131.957 km2

Počet obyvateľov: 10.773.000

Úradný jazyk: grécky

Náboženstvo: 98% grécko-katolícke, 1,3% islamské, 0,7% iné

Mena: euro (EUR)

Grécko

Aktuálne počasie

infolinka

Grécko

Projekt EURÓPA EXCLUSIVE sme spustili v letnej sezóne 2011. Keďže každoročne rastie počet záujemcov o vysokokvalitnú dovolenku v rámci Európy, a to hlavne v menších luxusných hoteloch a rezortoch, pripravili sme tento atraktívny produkt. Starostlivo sme vybrali 7 renomovaných hotelov, s ktorými sme podpísali priame kontrakty. Nejedná sa o tie najznámejšie európske destinácie, ale o exkluzívne, nie veľmi masovo navštevované lokality. Ich výber sme robili na základe osobných skúseností, odporúčaní našich stálych zákazníkov a v neposlednom rade aj podľa ľahkej dopravnej dostupnosti (blízkosť medzinárodného letiska). Grécky MYKONOS, prezývaný aj „egejská Ibiza" pre svoj bohatý nočný život, je prestížnou ostrovnou lokalitou. Extravagantný hotel KIVOTOS úplne vystihuje atmosféru a charakter tohto miesta. Nie je to hotel pre každého, ale jeho slávni hostia sú nim nadšení. Ďalším našim tipom na exkluzívnu európsku letnú dovolenku je stredisko Elounda na KRÉTE, ktoré sa pýši najkrajším počasím v Grécku. Prezentuje sa garanciou slnečného počasia bez dažďa a búrok. Dva luxusné rezorty BLUE PALACE a DOMES OF ELOUNDA uspokoja nároky i najnáročnejších dovolenkárov s celými rodinami alebo len vo dvojici.

MYKONOS

Mykonos, súčasť Kyklád, leží medzi Tinosom, Syrosom, Parosom a Naxosom. Rozloha ostrova je 85,5 km², v najvyššom bode sa dvíha do výšky 341 m. Má niečo vyše 10.000 obyvateľov, z ktorých väčšina obýva najväčšie mesto Mykonos, ležiace na západnom pobreží. Turizmus je hlavnou obživou ostrovanov a Mykonos je známy svojím kozmopolitným nočným životom. Každoročne ostrov navštívi množstvo zahraničných celebrít. V gréckej mytológii je Mykonos miestom, kde prebiehal boj medzi Diom a Titánmi.

KRÉTA

Kréta, rodisko vládcu olympských bohov Dia, je najväčší grécky ostrov a súčasne piaty najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Považuje sa za kolísku európskej civilizácie - ostrov bol centrom Minojskej kultúry.

Kréta má rozlohu 8336 km² a tiahne sa v dĺžke 260 km v smere východ - západ. V najširšom mieste meria ostrov 60 km, v najužšom, pri meste Ierapetra je široký 12 km. Najvyššou horou ostrova je Timios Stavros (2456 m n. m.). Kréta má 630000 obyvateľov, jej hlavným mestom je Heraklion.

Podnebie na ostrove je subtropické, typicky stredomorské. Dlhé leto býva teplé a suché (máj - október), zima mierna a daždivá (november - apríl). Hory bývajú pokryté snehom, vo vyšších polohách vydrží snehová pokrývka často až do júna. Za rok spadne približne 500 mm zrážok, väčšinou v zime. Priemerná ročná teplota sa pohybuje okolo 18 °C, pod 10 °C klesá teplota málokedy i v najchladnejších mesiacoch (január, február). So svojimi približne 300 slnečnými dňami patrí Kréta spolu s Cyprom k najslnečnejším ostrovom Stredomoria.

KLIMATICKÉ PODMIENKY NA KRÉTE

Mesiac I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Tepl. vzduchu °C 13
12
14
17
19
24
26
27
24
21
17
14
Teplota vody °C 16
15
17
17
18
22
22
25
26
24
21
18