CK Leonardo

LEONARDO - kto sme?

LEONARDO - 20 ROKOV DOVOLENKY NA ÚROVNI V SKRATKE

 • rok 1997 - značka LEONARDO vstupuje na slovenský trh cestovného ruchu prvým katalógom DOVOLENKA NA ÚROVNI - Portugalsko
 • rok 1998 - k luxusným zájazdom do nie veľmi známeho, ale o to atraktívnejšieho Portugalska sme pridali špeciálne zájazdy na svetovú výstavu EXPO v Portugalsku
 • rok 1999 - na slovenský trh sme opäť priniesli novinku - ostrov Madeira, perlu Atlantického oceánu
 • rok 2000 - naše prvé dotyky s exotikou - DOVOLENKA NA ÚROVNI v Južnej Afrike a na Mauríciu
 • rok 2001 - prvé charterové lety zo Slovenska do tureckých letovísk Bodrum a Marmaris
 • rok 2003 - prvé charterové lety zo Slovenska na exotické ostrovy Maledivy a Srí Lanka
 • rok 2004 - prvé charterové lety zo Slovenska na exotický ostrov Maurícius
 • rok 2006 - začiatok spolupráce s renomovanou leteckou spoločnosťou Qatar Airways a naša prvá široká ponuka exotických destinácií
 • rok 2007 - stali sme akreditovaným agentom IATA – medzinárodnej asociácie leteckej dopravy
 • rok 2009 - začiatok úzkej spolupráce s leteckou spoločnosťou Emirates, ktorá nám dodnes otvára široké možnosti realizácie a predovšetkým naplnenia náročných požiadaviek našich klientov
 • rok 2010 - 400 klientov na Futbalových majstrovstvách sveta v Južnej Afrike
 • rok 2012 - úspešné zorganizovanie prvej Cesty okolo sveta s odletom priamo z Bratislavy po trase Svätá Lucia - Brazília - Argentína - Veľkonočné ostrovy - Moorea - Fiji - Austrália - Palau - Kambodža - India
 • rok 2013 - druhá edícia našej Cesty okolo sveta s odletom priamo z Bratislavy po trase Svätá Lucia - Brazília - Argentína - Veľkonočné ostrovy - Moorea - Nový Zéland - Austrália - Palau - Kambodža - India
 • rok 2014 - tretia a úplne nová edícia Cesty okolo sveta s odletom priamo z Bratislavy po trase Barbados - Ekvádor - Kostarika - USA – Bora Bora - Nový Zéland - Austrália - Hongkong a Macau - India
 • rok 2016 - štvrtá „Land Rover“ edícia Cesty okolo sveta s odletom priamo z Bratislavy po trase Antigua - Brazília - Patagónia - Antarktída - Argentína - Peru - Mexiko, počas ktorej jeden z účastníkov vyhral najnovší Land Rover Discovery Sport

Tak ako počas všetkých uplynulých rokov je aj v súčasnosti našou prioritou naďalej ponúkať kompletné odborné poradenstvo nielen pri výbere dovolenky, ale aj leteckej dopravy, prenájmu áut, transferov, výletov a doplnkových služieb v zahraničí.
DOVOLENKA NA ÚROVNI - to nie sú „len“ luxusné hotely či exotické destinácie, ale predovšetkým filozofia dovolenky „ušitej“ priamo na mieru vašim požiadavkám a nárokom. V našej kancelárii nenapĺňame lietadlá, termíny a hotely zákazníkmi, zakladáme si na tom, aby sme napĺňali vaše požiadavky a nároky.
Sme vašim OSOBNÝM DOVOLENKOVÝM PORADCOM - poznáme osobne všetky ponúkané destinácie, ktoré v pravidelných intervaloch navštevujeme, aby sme vám vedeli dokonale poradiť nielen pri výbere hotela, ale pri plánovaní celej dovolenky, ak samozrejme máte záujem. Sme tu preto, aby sme vám vedeli pomôcť a poradiť s výberom vhodného miesta pre vašu vysnívanú dovolenku či cestu, aby sme ju vymysleli, naplánovali, skombinovali, pripravili a zariadili do najmenších detailov.

LETECKÉ SPOLOČNOSTI

Nielen destinácie a hotely pravidelne navštevujeme, kontrolujeme a vyberáme. Osobné skúsenosti s leteckou dopravou sú pre nás tiež veľmi dôležité.
Našim hlavným partnerom z oblasti leteckých spoločností je renomovaný svetový dopravca EMIRATES AIRLINES. Ponúka až dva lety denne z neďalekého letiska Viedeň s možnosťou spojenia do 150 destinácií na 6 kontinentoch, od 1. 7. 2016 je jeden z letov z Viedne operovaný najmodernejším poschodovým Airbusom A 380! V prestížnom rebríčku SKYTRAX 2016 boli EMIRATES vyhodnotené ako najlepšie aerolinky na svete.
Našimi preferovanými dopravcami sú 5* letecká spoločnosť QATAR AIRWAYS, rakúsky AUSTRIAN a FLY NIKI / AIR BERLIN. Nemecká charterová spoločnosť CONDOR (odporúčame ich premium triedu) ponúka priame lety z Viedne do Dominikánskej republiky a na Kubu a cez Frankfurt i do ďalších dovolenkových lokalít.
Uvedených leteckých dopravcov máme osobne a to hneď niekoľko krát vyskúšaných, či už v economy alebo v business triede. A aj preto vám vieme odporučiť ideálne letecké spojenie na vašu krásnu dovolenku.

MIESTNE TRANSFERY

Doprava z letiska do vášho hotela a spať je zabezpečená kvalitnými klimatizovanými autami, minivanmi a minibusmi. Na Maledivách sú naši klienti prepravovaní hydroplánom, vnútroštátnym letom, resp. rýchloloďou (v závislosti od polohy rezortu). Dovolenkári cestujúci do iných ostrovných krajín musia rátať s prípojom na vnútroštátne linky, ktoré majú svoj letový poriadok a následným pozemným, resp. lodným transferom. Aj vnútroštátne letecké spojenia sa snažíme naplánovať tak, aby na seba nadväzovali a cesta na miesto pobytu bola čo najplynulejšia.

MIESTNY DELEGÁT

Po prílete na dovolenku vás už na letisku budú očakávať miestni zástupcovia partnerských CK alebo hotelov, ktorí vám poskytnú prvotné informácie a zabezpečia pohodlný transfer do vybraného hotela. Počas pobytu si s vami dohodnú stretnutie a podajú vám užitočné rady a tipy, zaujímavé a praktické informácie o miestnom prostredí a budú vám nápomocní pri plánovaných i neočakávaných udalostiach (väčšinou anglicky a nemecky hovoriaci, na Kube, Dominikánskej republike, Bali, Maldivách, Mauríciu a v Emirátoch budú k dispozícii slovensky / česky hovoriaci miestni zástupcovia partnerských CK).

UBYTOVANIE

V našom katalógu nájdete širokú škálu ubytovacích kapacít – od 4* hotelov až po 6* deluxe rezorty, dokonca aj 5* vlaky. Všetky ponúkané destinácie sme osobne navštívili a popis ich ubytovacích kapacít zodpovedá súčasnému stavu vybavenia a rozsahu služieb. Pri jednotlivých hoteloch uvádzame okrem oficiálnej kategórie aj naše vlastné hodnotenie štandardu a kvality služieb od 4* do 6*.
Obvyklý čas začiatku ubytovania v hoteli (check-in) je o 14. 00 hod., odubytovania (checkout) do 12. 00 hod. V prípade skoršieho príchodu do hotela (ranný prílet) alebo neskoršieho odchodu (večerný odlet) je možné ponechať / uskladniť si svoju batožinu na recepcii hotela alebo v k tomu určenej miestnosti, resp. za doplatok možnosť využívať svoju hotelovú izbu až do odchodu, resp. ihneď po príchode(tzv.neskorý check-out / neskoré odubytovanie, skorý check in). Dovoľujeme si vás upozorniť, že každá krajina má svoje zvláštnosti a vlastné štandardy pri posudzovaní kategorizácie hotelov. Z tohto dôvodu nie je možné úplne objektívne porovnať kvalitu hotelov rovnakej kategórie v dvoch rozličných turistických destináciách.
Aby sme vám poskytli čo najviac informácii o jednotlivých ubytovacích zariadeniach, na konci každého popisu hotela uvádzame i jeho oficiálnu webovú adresu, kde nájdete všetky detaily.

CESTOVNÉ DOKLADY

Držiteľ pasu SR potrebuje na návštevu mimoeurópskych krajín platný cestovný pas. Niektoré krajiny však vyžadujú dlhšiu platnosť cestovného pasu - až 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a minimálne 1 voľnú stranu. Presné a aktuálne informácie získate na MZV SR, na konzulárnom odbore pre jednotlivé krajiny, resp. na web stránke: www.mzv.sk Cestujúcim s pasom inej krajiny odporúčame o vízovej povinnosti do cieľovej krajiny informovať sa na príslušnom zastupiteľskom úrade.
Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu sa od 26. 6. 2012 už nevykonávajú zápisy detí do 5 rokov veku do cestovného dokladu rodiča. Vzhľadom na skutočnosť, že v jednotlivých krajinách môže byť rôzna prax, odporúčame občanom, aby sa pred cestou do zahraničia informovali o podmienkach cestovania detí na príslušnom zastupiteľskom úrade danej krajiny alebo aby používali aj deti vlastné cestovné doklady.
Cestovná kancelária nepreberá zodpovednosť za prípadné neudelenie vstupných turistických víz pri ich sprostredkovaní a ani za problémy vzniknuté nedodržaním predpisov pri vstupe a výstupe z krajiny. Rovnako sa to týka aj platnosti cestovných dokladov.

ZDRAVOTNÉ RIZIKÁ

Pre bežnú turistickú návštevu nami ponúkaných krajín nie je predpísane žiadne povinné očkovanie (okrem Tanzánie / Zanzibaru). O možných zdravotných rizikách sa informujte u svojho lekára, resp. v Inštitúte očkovania a cestovnej medicíny: www.inocem.sk

ZĽAVY / BONUSY

 • 3% - 5% vernostný bonus pre stálych zákazníkov - ak ste od roku 2010 aspoň 1x dovolenkovali s CK Leonardo, získavate vernostnú zľavu 3%. Ak ste však s CK Leonardo dovolenkovali 2x a viac od roku 2010, získavate za každú absolvovanú dovolenku vernostný bonus +1%, maximálne však 5%.
 • hotelové zľavy a akcie – podrobné informácie sú uvedené v cenníku alebo cenovej ponuke pri každom hotely.

POISTENIE CK PRE PRÍPAD ÚPADKU

CK LEONARDO – OSCAR s.r.o. je v zmysle zákona SR a. 281/ 2001 poistená pre prípad úpadku v spoločnosti Generali Poisťovňa, a. s., odštepný závod Európska cestovná poisťovňa so sídlom Lamačská cesta 3/A, 841 04 Bratislava na celkovú sumu 800 000 €. Toto povinné zmluvné poistenie je zahrnuté v cene našich zájazdov. Aktuálny certifikát o poistení pre prípad úpadku žiadajte v CK alebo na: www.leonardo.sk

NADŠTANDARDNÉ POISTENIE STORNA ZÁJAZDU

Fakultatívne ponúkame špeciálne nadštandardné poistenie storna zájazdu (bez limitu ceny zájazdu), ktoré v prípade nepredvídaných situácií zabraňujúcich vycestovať na objednaný zájazd (úraz, akútne ochorenie, smrť účastníka zájazdu alebo jeho blízkej osoby, škoda na majetku z dôvodu živelnej udalosti) pokryje požadovaný storno poplatok. O možnosti doplatku na rozšírené / nadštandardné cestovné poistenie s neobmedzeným krytím storna zájazdu sa informujte priamo v CK.

CESTOVNÉ POISTENIE

V cene všetkých našich zájazdov uvedených v cenníku je zahrnuté komplexné cestovné poistenie PLUS spoločnosti EURÓPSKA CESTOVNÁ POISŤOVŇA s nasledovným rozsahom:

 • Poistenie storna do výšky: EURÓPA 8 000 € / jednotlivec aj rodina, SVET 1 000 € / 2 000 € / 4 000 € / jednotlivec, resp. 1 000 € / 5 000 € / 9 000 € / rodina - presná suma krytia je uvedená v cenovej ponuke a Zmluve o obstaraní zájazdu
 • Poistenie pre prípad prerušenia cesty do výšky 1 500 € / jednotlivec resp. 3 000 € / rodina
 • Poistenie meškania dopravného prostriedku a oneskoreného návratu do vlasti do výšky 100 € / jednotlivec resp. 200 € / rodina
 • Poistenie batožiny - náhrada pri poškodení, krádeži, zničení alebo strate do výšky 1 000 € / jednotlivec resp. 2 000 € / rodina, náhrada cenných vecí do 1/2 poistnej sumy, nutné nákupy pri oneskorenom dodaní batožiny do 200 € / jednotlivec resp. 400 € / rodina, pomoc pri znovuzískavaní dokladov do 400 € / jednotlivec, resp. 800 € / rodina a okamžitá pomoc a preddavok pri krádeži, lúpeži alebo strate platobných prostriedkov do 350 € / jednotlivec, resp. 700 € / rodina
 • Poistenie pátrania a záchrany do 14 000 €
 • Poistenie liečebných nákladov do maximálnej výšky 220 000 €
 • Úrazové poistenie do 34 000 €
 • Poistenie zodpovednosti škody na majetku alebo zdraví do 200 000 €
 • Asistenčné služby do 3 400 €

Podrobnejšie informácie o komplexnom cestovnom poistení ECP PLUS získate v CK.



Všetky naše aktuálne ponuky a informácie o last minute akciách
získate na stránke AKTUÁLNE PONUKY alebo na tel. č.: 02 / 6353 0291-2

PLATOBNÉ PODMIENKY

Zájazd sa pokladá za záväzné objednaný až po zaplatení zálohy 50% z celkovej ceny objednaných služieb, doplatok je nutné uhradiť 30 dní pred odletom na zájazd, pokiaľ však v cenovej ponuke nie je uvedené inak (napr. ak sa zájazd skladá separátne z ceny letenky a ceny pobytu, tak je nutné plnú cenu letenky uhradiť už pri objednávke zájazdu).
Pri akejkoľvek zmene v obsahu a rozsahu už objednaných služieb na žiadosť zákazníka, má CK právo účtovať zákazníkovi okrem vzniknutých nákladov i poplatok min. 100 € za každú zmenu.


MOŽNOSTI STORNOVANIA

Každý zákazník má právo kedykoľvek pred začatím zájazdu zrušiť s CK zmluvný vzťah, t.j. odstúpiť od zmluvy. Zrušenie / stornovanie objednávky je zákazník povinný oznámiť osobne alebo písomne. Pokiaľ zákazník odstúpi od zmluvy / záväznej prihlášky takýmto spôsobom, účtuje sa mu za každú prihlásenú osobu storno poplatok:

 • 50% z celkovej ceny zájazdu v termíne 61 a viac dní pred začiatkom zájazdu,
 • 75% z celkovej ceny zájazdu v termíne 60 až 30 dní pred začiatkom zájazdu,
 • 100% z celkovej ceny zájazdu v termíne 30 a menej dní pred začiatkom zájazdu.

V prípade, že sa zájazd skladá separátne z ceny letenky a ceny pobytu (ubytovanie s doplnkovými službami), tak sa za zrušenie / stornovanie takéhoto zájazdu účtujú nasledovné storno poplatky:

 • 100% z celkovej ceny letenky a 50% z celkovej ceny pobytu v termíne 61 a viac dní pred začiatkom zájazdu,
 • 100% z celkovej ceny letenky a 75% z celkovej ceny pobytu v termíne 60 až 30 dní pred začiatkom zájazdu,
 • 100% z celkovej ceny zájazdu v termíne 30 a menej dní pred začiatkom zájazdu.


CENNÍK

Z dôvodu stále sa meniacich podmienok, dodávateľských cien (letenky, hotely, ...), geopolitickej situácie a ďalšiemu množstvu nových neočakávaných a nepredvídateľných faktorov sme sa po 20tich rokoch fungovania našej cestovnej kancelárie po prvý krát rozhodli nepublikovať oficiálny cenník zájazdov a pobytov. Ceny však zverejňujeme a pravidelne aktualizujeme na našej web stránke: www. leonardo.sk alebo, ako je to vo väčšine prípadov, vypracovávame individuálne cenové ponuky podľa požiadaviek našich zákazníkov.